אביעד בן חמו

אביעד בן חמו

אביעד בן חמו,

בן 31,

נשוי + ילדה מהפנטת בשם נויה,

גר בירושלים,

לאחר שנתיים בתחום מרוויח 10 אלף דולר בחודש.

 

התפקיד האחרון שלי כשכיר היה מנהל שיווק באתר גרופון ישראל במשך 4 שנים. בשנתיים האחרונות אני עוסק במסחר האלקטרוני ויזמות אוליין ב-100% משרה ומעסיק 3 עובדים. הבנתי את הפוטנציאל העצום באיביי עוד כשהייתי שכיר ושנה שלמה למדתי והתנסיתי באיביי טרם החלטתי לצאת לעצמאות כלכלית ולהפוך לראשונה בחיי לעצמאי. המשרד שלי ממוקם בבית אך הלו"ז שלי די קבוע ומתחיל בשעה 8 בבוקר ומסתיים ב-17:30. 

הסיבה העיקרית שבחרתי להתחיל עם איביי: קסם לי שלא צריך לרכוש סחורה מראש ולא צריך להסתכן כלכלית. מאחר וזה צעד ראשוני שלי בתור עצמאי רציתי מינימום סיכונים ובעצם ההשקעות שלי ברובן היו מכספים שהרווחתי בחנויות איביי. בנוסף, מצאתי קהילה חמה עם הרבה מידע מעניין בניהולו של לאון דירקטוביץ' וזה תרם לי הרבה בשלב ההתחלתי של בניית העסק. הקורס העיקרי שעשיתי היה לצפות בכל הוובינרים בקבוצה של לאון מדי שבוע ולעיתים יותר מפעם אחת. המכירה הראשונה שלי הגיעה מהר יחסית, זה היה Tool kit bag ובאופן כללי אני מאוד אוהב את קטגוריית כלי עבודה שעובדת טוב בחנויות שלי.

החששות העיקריים שלי לפני שנרשמתי לקורס של לאון היו שארגיש שאני מבזבז את הזמן בלמידה של שיטות מוכרות בעוד שאוכל להשקיע את האנרגיות בקורסים אחרים או בניסויים עצמאיים. בקורס למדתי איך לבצע מחקר שוק בצורה מקצועית יותר, איך לחשוב בצורה יצירתית. המון כיוונים חדשים נפתחו בסדנאות האלה ונחקרו בהמשך בהרחבה והתבררו כמועילים ורווחיים, כמו לדוגמה: תמחור של משלוח מורחב בפוליסה בנוסף למשלוח סטנדרטי התברר כמוצלח במיוחד בחודשי חגים עם ביקוש גבוה, אני לא הייתי מנסה את זה בשנה הראשונה שלי ללא ההמלצה הזאת של לאון. בנוסף נחשפתי למספר מוניטורים וכלים מקצועיים בהמלצתו של ליאון, אני עובד עד היום עם כל הכלים שלאון המליץ כי הם התבררו כמובילים בתחומם.

התמיכה, הרצון להפיץ ידע איכותי בצורה מקצועית וקבועה ראויים להערכה. יש הבדל בין לשמוע מישהו ממליץ על משהו [יוטיוב] לבין מישהו שממליץ על משהו ומראה אותו בלייב ועונה על שאלות. הרווחים נמצאים בדברים הקטנים ולאון יודע לעשות את ההבדל.

היום אני עצמאי ויכול לבחור לעצמי את שעות העבודה, את ימי החופשה. השכר שלי הוכפל מתקופתי בתור שכיר בה הייתי מנהל שיווק באזור ירושלים. ואני מרגיש שיש עוד כל כך הרבה לאן להתפתח ואיפה להתקדם כך שאני מלא מוטיבציה ומאותגר מבעבר. יש לי 3 חנויות עם מחזור חודשי של 40-60 אלף דולר בשלושתם ועם שכר של 5-10 אלף דולר בחודש.

המטרות שלי לשנה הבאה הן להוסיף 3 נכסים אינטרנטיים חדשים שלא קשורים לאיביי, לעלות את מחזור המכירות החודשי הכללי ל100 אלף דולר ולהמשיך את הליך הכשרת העובדים כך שהנוכחות שלי באיביי לא תהיה נחוצה.

באיביי יש נושאים שאסור לקצר בהם את הדרך וחייב ללמוד הכל מהבסיס. בעולם האיקומרס המשתנה תכופות חייב לקצר את הדרך ולקחת הדרכות מקצועיות אחרת לא תצליח ליישר קו עם הסוחרים שמרוויחים כסף באיביי ותמיד תהיה במרדף אחריהם. חשוב למי שמתחיל לקחת מספר קורסים ממספר מקורות וללמוד הכל ברצינות. אני לא חושב שכל אחד יכול להצליח במסחר אלקטרוני. צריך לאהוב את זה, להיות חדור מטרה וחיובי, לא לפחד לנסות, להעיז ולהיות יצירתי. צריך להיות מסודר ויסודי כדי להרוויח בגדול.

הטיפ שלי למתחילים:

להבדיל בין "קפיצה למים חיובית" לבין "קפיצה למים שלילית"

החיובית – לפתוח חנות, לקחת קורס, ולעשות את הצעד.

השלילית – למהר מדי. טעויות בבניית חשבון חדש אינן נסלחות על ידי איביי וזה יכול להיות ההבדל בין מישהו שמצליח למישהו שפורש.

 

בהצלחה,

אביעד בן חמו

ההדרכה עומדת להתחיל

"השיטה החדשה הזאת יכולה להגדיל את העסק שלכם באיביי בצורה עוצמתית ומהירה יותר מכל מה שדמיינתם"